Lazdynų Ligoninė

6 mėnesiai pragare

Tai tikra mano gyvenimo istorija, kurios metu dėl Lazdynų ligoninės darbuotojų, skyrių ir visos sveikatos apsaugos sistemos aplaidumo ir nepriežiūros likau paralyžuotas visam gyvenimui.

Man buvo 29-eri.

Ar žinojai kad?

Lazdynų ligoninėje savaitgaliais nedirba magnetinio rezonanso tyrimų kabinetas?

Jei tau bus bloga, gulėsi savo vėmaluose kelias paras iš eilės?

Slaugytojų padejėjos šaiposi iš pacientų, o vyresnius fiziškai muša?

Palatos neturi pagalbos iškvietimo mygtukų ir tik senas 50+ metų senumo lovas?​

O jei liksi ​​sužalotas, teisme turėsi įrodyti santykį tarp to kiek greičiau įvykę tyrimai, operacijos ar kiti gydytojų veiksmai būtų lėmę mažesnę tavo negalią ar sužalojimus?

p.s. leisk, išduosiu – tai neįmanoma 🙂

Apie mane

Mano vardas Adomas. Baigęs vidurinę Vilniuje, išvykau studijuoti į Didžiąją Britaniją. Taip netikėtai ten pragyvenau 10 metų, iki 2020m. kuomet pasiilgęs lietuviškų miškų ir ežerų nusprendžiau grįžti gyventi į Lietuvą.

Tik nepagalvojau, kad gyvenimas taip pasisuks – Vilniumi, lietuviškais miškais ir ežerais pasidžiaugsiu tik maždaug šešis mėnesius.

Gyvendamas Londone buvau įkūręs keletą verslų, vysčiau startuolius. Apie juos rašė Business Insider, rodė BBC.

O tuomet atėjo lemtinga 2020m. Lapkričio 29-a diena.

Man gyvenimą galite sekti:
Instagram
Facebook
mėn. lazdynų ligoninėje
metai teismų
%
kūno nevaldau

2020 m. Lapkričio 29 d. Sekmadienis

Kaip Viskas Prasidėjo?

Tą lemtingą 2020 metų Lapkričio 29-osios rudens rytą atsikėliau ir sukniubau dėl stipraus skausmo kakle.

Išsikviečiau greitąją pagalbą, paramedikai suleido nuskausminamųjų, atsikėlęs nuėjau iki GMP automobilio kuris nuvežė mane į Lazdynų ligoninę.

Tuo metu dar nežinojau, kad tai bus tik pradžia kelionės, kuri visam laikui pakeis mano gyvenimą…

Vilniaus eglutės įžiebimas. Paskutinis vakaras ant kojų
2020-11-28 17:21
Tai paskutinė nuotrauka, padaryta Lazdynų ligoninėje,
kurioje dar stoviu ant savo kojų.

2020-11-29 12:21

Pirmieji Pavojaus Ženklai

Pirmasis vizitas Lazdynų ligoninėje baigėsi tik nuskausminamųjų suleidimu ir gydytojos patarimu užsisakyti masažą, nors dėl skausmo vienu metu negalėjau net atsistoti, o Lazdynų ligoninę mane atvežė greitosios pagalbos automobilis.

Ignoruoti simptomai

Nepaisant labai stiprių ir aiškių simptomų – didžiulio skausmo kakle, rankų ir kojų tirpimokurie buvo užfiksuoti mano medicininėje kortelėje, gydytoja nenukreipė manęs neurologo ar jokio kito specialisto konsultacijai, nebuvo alikti kompiuterinės tomografijos ar MRT tyrimai.

Gydytojos neveiksnumas

Buvau išleistas iš ligoninės vos po 2val., o Lazdynų ligoninės gydytoja veterinarė Justina Aleksaitė atsainiai mane apžiurėjo ir visiškai ignoravo lemiamus ženklus, kurie netrukus tapo nebeišvengiami.

Vėliau, jau ir teismas ir ekspertai patvirtino Lazdynų ligoninės aplaidumą – tiek savo išvadoje, tiek teismo posėdžio metu neurologas-ekspertas patvirtino, kad pagal paciento išsakytus skundus ir esamą klinikinę simptomatiką, ieškovas jau jo pirmojo vizito gydymo įstaigoje metu turėjo būti konsultuojamas neurologo, taip pat jam turėjo būti atliktas kompiuterinės tomografijos ir MRT tyrimai.

Taigi, pirmojo savo vizito su skausmais Balandžio 29-osios rytą Lazdynų ligoninėje:

  • Esu nekonsultuojamas neurologo pagal išsakytus simptomus (tirpsta rankos, pirštai, koja)
  • Man neatliekamas KT ar MRT tyrimai siekiant nustatyti šių tirpimų ir skausmų priežastis
  • Esu išleidžiamas iš ligoninės vos per 2val. tinkamai nekonsultuotas ir neištirtas

Grįžau namo savomis kojomis…

Lemtingas Momentas

Po kelių valandų patyriau tai, kas vėliau pasirodė buvęs lemtingas momentas.

Tos pačios Lapkričio 29-tos dienos vakare vėl sukniubau dėl pasikartojusio žvėriško skausmo kakle, pajutau, kaip kažkas trūko ir sušilo nugaroje, kakle.

Staiga nutirpo pusė kūno, kojos pasidarė tarsi guminės nuo juosmens žemyn.

Greitoji pagalba mane vėl nuvežė į tą pačią Lazdynų ligoninę…

Greitosios pagalbos automobilis išveža mane iš namų antrą kartą.
2020-11-29 21:23
Šioje lovoje esu marinuojamas beveik parą laiko, pusiau paralyžuotas,
mano nugaros smegenys yra spaudžiamos ir pamažu žūsta.

2020-11-30 00:33

24 Lemtingos Valandos

Mane vėl atveža į Lazdynų ligoninės SPS, bet jau paralyžuotą nuo juosmens žemyn. Vis dėl to dar galiu pajudinti vieną pėdą, rankas turiu visiškai sveikas, naudojuosi telefonu, persiunčiu keletą medicininių dokumentų, kurių paprašo gydytojai.

MRT Savaitgaliais Lazdynuose Nedirba

Preliminari diagnozė – nugaros smegenų insultas.

Reikalingas skubus magnetinio rezonanso tyrimas ir skubi operacija.

BET Lazdynų ligoninėje įrengtas tik privatus magnetinio rezonanso tyrimų aparatas ir jis savaitgaliais nedirba!

Tad ištikto insulto būklėje, esu paliekamas gulėti ir laukti nežinia ko.. niekas nieko nepaaiškina.. taip praguliu vienoje vietoje beveik 9-ias valandas, iki pirmadienio ryto..

Ligoninės melas

Ligoninė vėliau teisme ginsis aiškindama, kad neva medikų konsiliumas nusprendžia manęs nevežti į kitą ligoninę, nes būklė labai rimta ir reikalauja skubių tyrimų ir operacijos, nors ištiesų, joks konsiliumas net neįvyksta!

Esu paliekamas tiesiog gulėti, pusiau paralyžuotas laukti pirmadienio ryto, kol atsidarys privatus, ligoninės patalpose įsikūręs Affidea MRT kabinetas.

Tuo metu mano nugaros smegenys yra toliau spaudžiamos ir negrįžtamai žalojamos…

  • Į Lazdynų SPS buvau atvežtas Lapkričio 29d. 22:35 ir pagaliau apžiūrėtas neurologo.
  • Lapkričio 30d. 02:41 neurochirurgas paskiria atlikti MRT tyrimą.
  • MRT atliekamas tik Lapkričio 30d. 09:44.
  • MRT vertinimas atliekamas tik 12:17.
  • Lapkričio 30d. 14:45 esu operuojamas (praėjus daugiau nei 16val. nuo atvykimo ir tyrimų).

Vėliau teismas nustato

Remiantis trečiojo asmens (Lazdynų ligoninės) byloje pateiktu Gydytojų konsultacijų ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų atlikimo organizavimo tvarkos aprašu, pacientams, kurie priskiriami sunkios sveiktos būklės pacientų kategorijai ir konsiliumas nusprendžia tyrimą atlikti skubos tvarka, paslaugos teikėjas privalo MRT tyrimą atlikti ne vėliau kaip per 2 val. ir išvadą pateikti ne vėliau kaip per 3 val. nuo paciento registravimo momento (tvarkos aprašo VIII skyriaus 54.6. punktas), to paties aprašo 54.3. punkte nurodyta, kad „MRT tyrimai gali būti skiriami ir atliekami visą parą, 7 dienas per savaitę.“

Deja, bet mano atveju:

  • MRT tyrimas buvo išvis neatliktas Sekmadienio vakarą, naktį.
  • MRT tyrimas galų gale atliekamas tik po daugiau nei 11 valandų.
  • Be šio tyrimo negalima jokia galutinė diagnozė ir operacija.

Mano nugaros smegenys tuo metu jau yra negrįžtamai pažeistos, veikiausiai jau ir visai nebegyvos…


Taigi:

Lazdynų ligoninė yra nusistačiusi tvarką, pagal kurią sunkios sveikatos būklės pacientams (koks nagrinėjamu atveju buvo ieškovas, ginčo dėl to byloje nebuvo) MRT tyrimas turi būti atliktas ne vėliau kaip per 2 val., o išvada pateikta ne vėliau kaip per 3 val. nuo paciento registravimo momento. Tačiau dėl Lazdynų ligoninės nurodomų priežasčių, jog gydymo įstaiga savo aparatūros ligoninėje neturi ir ji nusprendė ne skubiai vežti pacientą į kitą gydymo įstaigą būtinam tyrimui atlikti, bet laukti, kol pradės dirbti UAB „Affidea“, kurios paslaugomis darbo valandomis naudojasi ligoninė, pacientui MRT tyrimas buvo atliktas praėjus net 7 valandoms nuo sprendimo jį atlikti.

Išvada?

Ieškovui kuo skubesnio MRT tyrimo atlikimo svarbą pabrėžė ekspertas – neurochirurgas tiek savo analizėje, tiek ir teikdamas paaiškinimus žodžiu. Teismas daro išvadą, jog MRT tyrimo neatlikimas laiku, kai tokio tyrimo atlikimo laikas yra vienas iš didžiausių rizikos veiksnių esant tokiai paciento būklei, negali būti laikomi kokybiškomis sveikatos priežiūros paslaugomis, suteiktomis tinkamu laiku, tinkamoje vietoje pagal šiuolaikinio medicinos mokslo lygį ir gerą patirtį.

Deja, bet:

  • Valstybinės priežiūros įstaigos irgi neatlieka savo darbo, neužtikrina prieigos prie visapusiškos, kokybiškos ir greitos sveikatos apsaugos sistemos ir priemonių.
  • Ligoninės pačios nusistato savo vidine tvarka kaip ir kada atlikti tyrimus ir operacijas sunkios būklės pacientams, tačiau tų tvarkų pačios nesilaiko, o valstybės priežiūros ir akreditavimo įstaigos neužtikrina jokio tokių tvarkų laikymosi.
  • Valstybė ir ligoninės žino apie kritinių pajegumų trūkumus (MRT aparato nebuvimą, neprieigą savaitgaliais) bet nesilaiko numatytų pacientų pervežimo į kitas gydymo įstaigas taisyklių – pati Lazdynų ligoninė toliau pažeidinėja numatytą tvarką.

Pirmoji operacija

Nuotraukoje atrodau tarsi sumuštas – veidas ir lūpos nusėtos pūslėmis,
žaizdomis, šašais. Visa tai – Lazdynų ligoninės nepriežiūros ir aplaidumo pasekmė.
2020-12-09 09:48

Galų gale sulaukęs kitos dienos ryto, po 16 valandų gulėjimo lovoje, insulto būsenoje, esu operuojamas.

Prieš operaciją mano kraujo krešumo rodikliai buvo pakilę (ADTL bei SPA), medicininiuose įrašuose nėra duomenų kaip buvo koreguoti šie rodikliai prieš operaciją, turint omenyje, kad sergu ANCA asocijuotu vaskulitu (sutrikęs kraujo krešumas) jau 10 metų, Lazdynų ligoninės neuro chirurgai veterinarai Žydrūnas Račkauskas ir Saulius Širšinaitis visiškai nekreipia dėmesio į šiuos rodiklius.

  • Praėjus vos 6 val. po pirmosios operacijos man suleidžiami antikoaguliantai, skystinantys kraują dar labiau.
  • Pagal protokolus, po nervų sistemos pažeidimų, kraują skystinantys vaistai gali būti skiriami ne anksčiau, kaip 12val po operacijos. Tą vėliau teisme patvirtina ir eksperto išvados. 
  • Jų ankstyvas skyrimas sukelia antrą, naują kraujavimą ką tik operuotoje vietoje, mano nugaros smegenys yra vėl suspaudžiamos, pažeidimas kyla į viršų, dėl to visiškai prarandu kojų kontrolę (prieš operaciją judinau vieną pėdą) ir pradedu prarasti jėgą ir judėjimą rankose (prieš operaciją turiu visiškai sveikas rankas) – esu operuojamas antrą kartą.
  • Po pirmos operacijos, man sukyla karščiavimas, vemiu, skundžiuosi skausmu sprando srityje. Man įtariamas kylantis mielitas (nugaros smegenų uždegimas).
  • Tik po dviejų dienų, Gruodžio 2d. 14:08 man atliekamas pooperacinis MRT, diagnozuojama pooperacinė hematoma, vėl nugaros smegenų suspaudimas, mielopatija (viskas kyla dėl per anksti suleistų kraują skystinančių vaistų).
  • Mane operuoja antrą kartą ir vėl tik Gruodžio 3d. 12:10 – taigi dvi dienas skundžiuosi sprando skausmu po pirmosios operacijos (ta vieta vėliau ir operuojama antrą kartą), karščiuoju ir vemiu, o tyrimas atliekamas vėl tik po 2 dienų, antroji operacija – dar po 3 dienų.

Lemtingos Klaidos

Po pirmosios operacijos dar buvo likęs nedidelis trupinėlis vilties. Galėjau judinti vieną pėdą, atsisėsti. Šie judesiai buvo svarbūs, rodantys, kad kai kurie nerviniai keliai nugaros smegenyse išliko nepažeisti, suteikdami nedidelę, tačiau vis tik galimybę kai kurias kūno funkcijas atstatyti. Tačiau tada Lazdynų ligoninės gydytojai padarė dar vieną lemtingą klaidą, tiesiog įkalė paskutinį vinį: kraują skystinančius vaistus suleido vos po 6 valandų po operacijos, vietoj reikalaujamų 24 valandų intervalo.
Pasekmės buvo katastrofiškos: operuota nugaros smegenų vieta vėl plyšo, įvyko antras kraujavimas, šį kartą kraujas išsiliejo nuo T4 iki C5 stuburo slankstelių segmentų į viršų. Po antros operacijos praradau ne tik kojas, bet ir didžiąją dalį rankų bei pirštų funkcijų. Tai, kas galėjo būti dalinis nugaros smegenų pažeidimas su viltimi atsistatyti, tapo visišku, pilnu nugaros smegenų pažeidimu (ASIA-A) ir net teorinės funkcijų atgavimo galimybės tapo lygios nuliui.

Veidas nusėtas pleiskanomis ir besilupančia oda. Kaip vėliau paaiškės –
Lazdynų ligoninėje praleidau 2 mėnesius ir nei karto nebuvau net nupraustas duše.
2020-12-24 20:30

Antroji operacija

Po antrosios operacijos atsibundu jau visiškai nevaldantis kojų ir turiu smarkiai pažeistą rankų motoriką.

  • Po operacijos skauda pilvą, atlikus kompiuterinę tomografiją randama daug skysto turinio pilve, kraujo sankaupų, susikaupusių po operacijos.
  • Pooperacinėje palatoje užsikrečiu Covid-19.

Galvojot tai jau pabaiga? Haha 🙂

Toliau:

  • Pooperacinėje palatoje užsikrėčiau COVID-19 nuo palatoje buvusio kaimyno.
  • Praleidau Kalėdas ir Naujuosius metus visiškoje izoliacijoje.
  • Viso mano buvimo Lazdynų ligoninėje metu, buvau priverstas 2 mėnesius gulėti susirietęs lovoje, kuri buvo per trumpa mano ūgiui (nes ligoninė kitokių neva neturi, o turimų lovagaliai yra privirtinti ir nenusiima).
  • Įvairiose kūno vietose atsirado net 6-ios labai aukšto lygio (4/5) laipsnio pragulos (pirmą kartą iškritus didžiuliam mėsos gabalui iš mano klubo, plika akimi pamačiau kaip atrodo mano klubo sąnarys).
  • Beje, nerekomenduoju internete ieškoti vaizdų, kaip atrodo pragulos, ypač pavalgius 🙂
  • Palatose nebuvo pagalbos iškvietimo mygtukų.
  • Todėl higienos užtikrinimas iš esmės neegzistavo, net kelis kartus esu gulėjęs kelias paras tiesiog savo vėmaluose.
  • Daugumos slaugytojų padejėjų požiūrį į Lazdynų ligoninės pacientus geriausiai apibūdina nugirstas pokalbis„o kam jam keist tuos patalus, ar matei kokios operacijos jam darytos ir kokia jo būklė?“
  • Reabilitacija? Kineziterapija? Kur gi ne, pradžioje būtų gerai tinkamo dydžio ir švari lova 🙂

Covid-19 laikotarpis

Neurologinio skyriaus palatoje susirgus Covid’u ir buvau perkeltas į Covid skyrių, o Gruodžio pabaigoje ant mano kūno oficialiai buvo užfiksuotos atsiradusios pragulos (net 5 pragulos, visos 4-to lygio, kurias gydausi iki šiol jau ketvirti metai).

  • Nors neurochirurgas-ekspertas teisme sako, kad pragulų atsiradimas yra sietinas su mano bukle (paralyžiumi) ir išaugusia jų atsiradimo rizika, bet tai niekaip nepaaiškina tokios blogos būklės pragulų (4-to lygio iš esamų penkių) atsiradimo, ir tokio didelio jų kiekio – net 5-ios.
  • Tai elementari visiška nepriežiūra ir visiškas slaugos paslaugų nebuvimas Lazdynų ligoninėje. Ligoninė teigia neva jos pragulų vartymo žurnalas yra užpildytas ir tai neva įrodo, kad priežiūra buvo suteikta tinkamai. Deja, teismas nekvestionuoja šio žurnalo legitimumo, o realybė tokia, kad tos priežiuros nebuvo visiškai jokios..
  • Pirmą kartą reabilitologas mane konsultuoja tik Sausio 2 dieną. t.y. praėjus daugiau nei mėnesiui nuo atvykimo į ligoninę.
2 mėnesius guliu per mažoje lovoje, nenuimamu galu.
Guliu susirietęs ir negalėdamas pajudėti. Be pagalbos iškvietimo mygtuko. Dažnai ir be elementarios higienos.
2021-01-14 09:57
Reabilitacijoje – visiškai nebevaldau savo kūno nuo krūtinės žemyn,
išsaugau apie 10-15% kairės rankos jėgos ir apie 70% dešinės.
2021-05-01 13:30

Reabilitacija

Kai pagaliau po dviejų mėnesių pasiekiau jau kitos ligoninės reabilitacijos skyrių, personalas buvo šokiruotas mano būklės.

Jie negalėjo suprasti, kaip galima atvykti su penkiomis itin sunkaus lygio pragulomis, klausdami, ar nesu asocialus asmuo ir ar nebuvau rastas kažkur gatvėje be priežiūros?

Realybė buvo dar labiau nerimą kelianti – visa tai įvyko Lazdynų ligoninės „priežiūroje“.

Kas Toliau?

„Beviltiško atvejo“ požiūris, su kuriuo susidūriau jau ir kitoje ligoninėje po išgirstos galutinės diagnozės, man asmeniškai atspindi gilesnę medicininės priežiūros problemą šalyje – kaip greitai sveikatos priežiūros specialistai gali nusivilti pacientais, kuriuos laiko nepagydomais.

Tai deja iš dalies persipina ir kitose srityse..

Vėl į Lazdynų ligoninę

Po pusės metų turėjau pasidaryti pakartotinį magnetinio rezonanso tyrimą, įvertinti nugaros smegenų būklę. Apkeliavęs kelis neurologus mieste, gaunu patarimą kreiptis į mane operavusį neurochirurgą Žydrūną Račkauską, Lazdynų ligoninėje, neva jis matė viską ne tik nuotraukose, bet ir iš „vidaus“ .

Logiška? Na, taip.

Susiskambinam, jis pasiūlo atvažiuoti rytoj (buvo 2021 m. Lapkritis).

Kadangi esu praktiškai daržovės būsenoje, sniego lauke bemaž iki pažastų, o mano namai dar nepritaikyti asmenims su judėjimo negalia, paprašau pagalbos iš tėčio, kuris darbo dieną mane vežimėlyje nukelia nuo laiptų, įsodina į automobilį ir nuveža konsultacijai pas šį chirurgą, vėl – į Lazdynų ligoninę.

Eik velniop!

Nelengva būti daržove, ypač kai už lango sniegas 🙂 nebent šaldyta.

Atvykęs į Lazdynų ligoninės kiemą, paskambinu mane operavusiam neurochirurgui Račkauskui (su kuriuo šnekėjau dieną prieš) norėdamas pasitikslinti pro kurį įėjimą tiksliai turėčiau eiti, nes man reikia privažiuoti kuo arčiau pastato, antraip vežimėliu per tokį kiekį sniego manęs niekas nesugebės nutempti.

Iš chirurgo Račkausko išgirstu maždaug tokius, praktiškai cituojamus žodžius:

„Jei neatsimeni ką tau sakiau (pro kurį įėjimą eiti), vadinasi negerbi nei manęs, nei savęs ir tik švaistai mano laiką. Aš tau ne skambučių infocentras krypčiai nurodyti.“

Ir numeta telefono ragelį.

Lieku be konsultacijos, pasiųstas antr trijų raidžių, na bent jau ačiū už motyvaciją skundui ir bylai, chirurge, žinau kad paskui rašei atsiliepimą 🙂

Komisija ir byla

2021 m. Lapkričio 30 d. pateikiu ieškinį Pacientų skundų komisijai. Šalyje įsigalioja naujasis žalos be kaltės modelis, kuomet komisija ir teismai neieško kaltųjų ir neteisia gydytojų, o aiškinasi procesų tvarką ir galimus pažeidimus t.y. ar medicinos įstaigoje suteiktos paslaugos atitinka priimtus reglamentus, tvarką, įstatymus, ar pacientui kilusi žala kilo tikrai dėl medikų ar įstaigos aplaidumo, klaidų ir pan.

Užsitęsusiame nagrinėjime, komisija sprendimą priima tik 2022m. Birželio 22-ą dieną:

„Priimdama galutinį sprendimą, Komisija daugiausia rėmėsi gydytojo eksperto išsakyta nuomone, kad teikiant sveikatos priežiūros paslaugas RVUL, atlikus kažkokius veiksmus kitaip/papildomai, nebuvo galima išvengti A-V malformacijos plyšimo. A-V malformacija šiuo atveju vertinta kaip liga, kuria pacientas sirgo iki žalos atsiradimo, o jos plyšimas – pasekmė ar komplikacija, kurios nebuvo galima išvengti, atsižvelgiant į asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo metu buvusį medicinos ir slaugos mokslo lygį ir gerąją medicinos praktikos patirtį (Įstatymo 9.2.2.1. punktas); kokia apimtimi pasekmės galėjo būti mažesnės diagnostiką ir gydymą atlikus anksčiau, ekspertas negalėjo įvardinti, tad Komisija šio faktoriaus taip pat negali vertinti aiškiai ir objektyviai. Tad Komisija balsų dauguma nusprendė, jog kilusi žala neatitinka Įstatymo 24 straipsnio 6 dalyje nurodytų žalos atlyginimo sąlygų.“

Techniškai, man plyšo kraujagyslių jungtis, darinys, iš kurių išsiliejęs kraujas, užliejo nugaros smegenis (hemoraginis insultas) ir jas suspaudė, taip negrįžtamai jas sužalodamas. Ir komisija, sudaryta iš medikų ir ekspertų, tai įvertina kaip ligą, kuria jau neva sirgdamas atvykau į ligoninę.

Taikant tokį požiūrio kampą, manau ir insultą, infarktą, vėžį ar bet kurį kitą susirgimą ar traumą galima vertinti kaip ligas kuriomis pacientai suserga iki patekdami į gydymo įstaigas“ – ir net nesistengti įžvelgti grubių ligoninių tvarkos pažeidimų, visiško medikų aplaidumo, dokumentacijos nepildymo arba klaidingo pildymo, slaugos nebuvimo.

Ranka ranką plauna juk 🙂

Taigi, pacientų skundų komisija neįžvelgia:

  • Kad į pacientų nusiskundimus (tirpsta ranka, kojos) gydytoja veterinarė J. Aleksaitė išvis nekreipia dėmėsio ir lengva ranka išleidžia mane namo, rytinio vizito metu.
  • Kad Lazdynų ligoninė pažeidžia savo pačios nusimatytą vidinę tvarką, per kiek laiko turi būti priimti, apžiūrėti, ištirti ir operuoti pacientai, mano vakarinio vizito metu.
  • Kad MRT aparatas Lazdynų ligoninėje yra privatus ir savaitgaliais išvis nedirba!
  • Kad ištiktas insulto, nesu aptarnaujamas pagal visas pasaulines, skubias praktikas (FAST), o esu paliktas gulėti lovoje, laukti ryto, kol atsidarys privatus MRT kabinetas.
  • Kad po pirmosios operacijos man per anksti yra suleidžiami kraują skystinantys vaistai, nors mano kraujo krešumo rodikliai yra ženkliai pakitę.
  • Kad būtent dėl tų kraują skystinančių vaistų suleidimo, operuota vieta plyšta antrą kartą ir pažeidžia mano rankas.
  • Kad vos per mėnesį ant mano kūno atsiranda net penkios 4-to lygio pragulos!
  • Kad 2 mėnesius praleidžiu gulėdamas susirietęs, per mažoje lovoje, dėl ko išsivysto labai stiprios ortostatinės reakcijos (pasodintas praktiškai iškart nualpstu).
  • Kad palatoje nėra elementaraus pagalbos iškvietimo mygtuko, o higienoz priežiūra neegzistuoja.
Anot pacientų skundų komisijos, jokių pažeidimų nustatyta nebuvo.
202
2-06-22

Gal kas norėtų man padėti suprasti, kam reikalinga tokia komisija apskritai, tuomet?

Teismai

Pradedu teismų maratoną prieš Lietuvos valstybę (ji byloje yra atsakovas) – Vilniaus Apygardos Teisme (pirma instancija), Apeliaciniame Teime ir nukeliauju iki pat Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT).

Pirmoje instancijoje, teismas pripažįsta ligoninės aplaidumą, klaidas ir t.t. tačiau priima sprendimą tenkinti mano ieškinį tik iš dalies – man priteisia moralinę žalą už išgyvenimus, tiesiogiai patirtas išlaidas (medikamentams ir pan.) ir visiškai atmeta esminę ieškinio dalį – mano reikalavimą priteisti netektas pajamas.

Kadangi, dėl Lazdynų ligoninės personalo klaidų esu negrįžtamai sužeistas ir pripažintas 0% darbingu, reikalauju man priteisti pajamas, kurias būčiau uždirbęs iki savo pensijinio amžiaus, bet dabar neuždirbsiu, nes darbo atlikti nebegaliu.

Skamba logiškai?

Deja teismas, kaip ir komisija, ekspertas ir vėliau kitų instancijų teismai nesugeba priimti ryžtingų sprendimų ir atmeta mano reikalavimus pagrįsdami šiuo argumentu:

„Atsižvelgdamas į kasacinio teismo praktiką dėl negautų pajamų atlyginimo, į nustatytas aplinkybes, jog ieškovas žalą patyrė ne dėl pagrindinės ligos, kuri buvo neišvengiama, bet dėl  ligos liekamųjų reiškinių rizikos – visiško neįgalumo ir nedarbingumo, kas buvo susiję su nepakankamu trečiojo asmens profesionalumu, greitumu, operatyvumu, t. y. susiję su netinkamu gydymo procesu, teismas sprendžia, kad ieškovas neįrodė, jog per laikotarpį, kai jam buvo paskirtas nedarbingumas, jis, susirgęs kraujagysline mielopatija, kuri sukėlė kojų plegiją bei atitinkamai vėliau ir kitus gretutinius susirgimus, būtų buvęs 100 procentų darbingas ir būtų gavęs prašomo dydžio pajamas iš darbo teisinių santykių, t. y. ieškovas neįrodė netiesioginių nuostolių realumo.“

Išvertus į žmonių kalbą – aš turėjau įrodyti, kiek kiekviena greitesnė minutė atliekant tyrimus ir operacijas, būtų lėmusi mažesnius mano nugaros smegenų pažeidimus ir negalią 🙂

Jei tai būtų įmanoma, tai mielai, ponia teisėja, bet nei neurochirugai, nei ekspertai nei kas nors kitas pasaulyje negali pasakyti, ypač vertinant retrospektyviai, kas būtų, jeigu būtų ir ypač šnekant apie tokią sudėtingą sritį, kaip neurologija.

Pasaulyje yra žmonių pilnai sveikai vaikštančių, su pažeistomis nugaros smegenimis ir tai yra stebūklingos neurologinės mįslės, kaip ir vis dar nėra sukurtų veiksmingų gydymo metodikų nugaros smegenų pažeidimams gydyti, būtent dėl šios srities sudėtingumo.

O jūs norit, kad aš moksliškai pagrįsčiau, kiek nugaros smegenyse esančių nervinių laidų (jų ten yra bene 2 milijonai) Lazdynų ligoninės gydytojai veterinarai būtų išsaugoję, jei operacija būtų įvykusi pvz. 2 minutėmis anksčiau? 🙂

Kodėl Dalinuosi Šia Istorija?

Mano gyvenimą galite sekti:
Instagram
Facebook

Kas toliau?

Tikiuosi buvo įdomu ir nepamiršk – Lazdynų ligoninė veterinarijos klinika – tai karo laukas. Nekovosi niekas tavimi ten nepasirūpins.

Mano gyvenimą galite sekti:
Instagram
Facebook

RSS
Instagram